Stomatologia Madentin

Rejestracja tel.  32 250 48 28

Rozsądne terminy, przyjazne ceny. Zapraszamy !

stomatologia 
 

madentin

stomatologia N.Z.O.Z. Madentin © 2014 KRS 0000103646, REGON 277804910, NIP 6443075075  |  polityka prywatności

Jessica Priston

Net casunc odioseas gdaus kerteluctus aloem aecenas.

John McCoist

Net casunc odioseas gdaus kerteluctus aloem aecenas.

PROFILAKTYKA - JAK DBAĆ O ZĘBY

 

Zdobycze współczesnej stomatologii, które mogą pomóc nam w zachowaniu zdrowego uśmiechu, są już szczęśliwie dostępne dla każdego z nas. W każdej dobrej aptece lub specjalistycznym sklepie możemy zakupić nowoczesne stomatologiczne narzędzia profilaktyczne do domowego użytku, które na codzień pomogą dbać o zęby. Stomatolodzy z gabinetu Madentin  polecają zwłaszcza następujące przybory i preparaty do utrzymania higieny jamy ustnej:

 

- Szczoteczka soniczna

 

To przełom w profilaktyce chorób zębów i przyzębia. O ile już szczoteczki elektryczne wykazują nieporównywalnie wyższą skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej, niż tradycyjne szczoteczki mechaniczne, o tyle efektywność szczoteczek sonicznych przewyższa znacznie nawet szczoteczki elektryczne. Sekret ich działania tkwi w obrotowym sposobie poruszania się włosia. Zęby są czyszczone nie tylko w tempie ponad 30.000 obrotów na minutę, ale także w optymalny i nieinwazyjny dla nich sposób – tzn. ruchem wzdłuż przestrzeni między zębami. Dzięki temu wszystkie resztki pokarmu oraz płytka nazębna są dosłownie wymiatane z powierzchni zębów.

 

- Irygator stomatologiczny

 

Irygator stomatologiczny to dokładniejsza i skuteczniejsza alternatywa dla nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych czy wykałaczek. Zdaje egzamin zwłaszcza w przypadku czyszczenia przestrzeni międzyzębowych stłoczonych zębów czy u osób noszących aparaty do zębów jest to urządzenie pozwalające w szybki i prosty sposób na skuteczne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Irygator może zastąpić nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe czy wykałaczki. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej skuteczne, szybsze i dokładniejsze niż tradycyjne sposoby czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

 

Dlaczego mam chodzić na wizyty kontrolne, nawet jeżeli nie mam ubytków?

 

Jednak nawet codzienne, wielokrotne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie zębów nie jest w stanie w pełni uchronić nas przed próchnicą bądź innymi nieprawidłowościami np. niezwykle wrażliwej śluzówki. Dlatego też każdy dbający o siebie i swoje zdrowie człowiek powinien mieć „swojego”, zaufanego, prowadzącego lekarza-dentystę, który znając go, będzie potrafił dużo szybciej postawić diagnozę w przypadku jakichkolwiek nowopowstałych problemów.

 

Znaczenie profilaktyki stomatologicznej 

 

Już od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dzieciom, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej. Zaniedbania higieniczne mogą mieć wpływ na ich zdrowie, a także na relacje z rówieśnikami czy samoocenę. Jako stomatolodzy zauważamy, że świadomość rodziców w temacie profilaktyki próchnicy na szczęście wzrasta. Coraz więcej rodziców wie, że próchnica jest chorobą zakaźną, która może rozprzestrzeniać się także przez używanie tych samych, nieumytych wcześniej sztućców, próbowanie jedzenia przed podaniem go dziecku czy nawet przez pocałunki. Próchnica zębów to zdecydowanie najpowszechniejszy problem stomatologiczny, występujący zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Przypominamy jednak, że wieloletnie zaniedbania higieniczne prowadzą także do wielu innych poważnych schorzeń w obrębie zębów i jamy ustnej. Wśród przykładów wystarczy wymienić choćby paradontozę, zakażenia różnymi typami brodawczaków czy leukoplakię. Pozostawione bez interwencji stomatologicznej przypadłości te mogą doprowadzić do utraty zębów, poważnych chorób przyzębia, a nawet rozwinięcia się zmian o charakterze nowotworowym. Tak więc profilaktyka stomatologiczna nie ogranicza się wyłącznie do ochrony przed próchnicą, lecz także przed znacznie poważniejszymi konsekwencjami. Systematyczne wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym są absolutnie obowiązkowe.

 

Dziecko u stomatologa

 

Pamiętajmy, że pierwsza wizyta dziecka u dentysty może wpłynąć na jego stosunek do późniejszego leczenia. Pod żadnym pozorem nie należy straszyć malucha wizytą w gabinecie stomatologicznym, ani niepotrzebnie przestrzegać przed borowaniem i bólem. Rodzice i stomatolodzy powinni wspólnie zadbać o to, aby wizyta była dla malca przyjemna i ciekawa. Dlatego proponujemy udział w tak zwanej wizycie adaptacyjnej, podczas której mały pacjent może poznać lekarza stomatologa, obejrzeć gabinet i znajdujący się w nim sprzęt. Pierwsza wizyta powinna mieć charakter profilaktyczny. Wówczas istnieje szansa, że dziecko nie będzie odczuwało niepotrzebnego lęku przed dentystą w przyszłości.

 

Profilaktyka stomatologiczna w gabinecie Madentin

 

Im wcześniej rozpoznany zostanie problem stomatologiczny, tym większa szansa, że zostanie on w pełni i szybko wyleczony. Stomatolodzy w gabinecie Madentin prowadzą rzetelne przeglądy i oferują szeroki zakres działań profilaktycznych, które pozwalają na wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń dla zdrowia zębów i jamy ustnej. Współczesna stomatologia pozwala leczyć na minimalnym poziomie inwazyjności i bez bólu oraz dyskomfortu pacjenta. Wśród zabiegów profilaktyczno-higienizacyjnych w gabinecie Madentin wykonywane są: lakowanie bruzd zębów stałych, lakierowanie zębów stałych preparatem FLUOR PROTEKTOR, usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie zębów, RVG zębów. Zawsze służymy też fachową poradą.